0
0
0
s2sdefault

Το Γυμνάσιο Αποστόλου Παύλου Πάφου, τη φετινή σχολική χρονιά 2018-2019,ελαβε μέρος σε 28 σύνολο Παγκόσμιους, Πανευρωπαϊκούς, Πανελλήνιους και Παγκύπριους διαγωνισμούς με 264 βραβευθέντες μαθητές και μαθήτριες, 87 διακριθέντες σε φιλολογικούς διαγωνισμούς, 83 στις θετικές επιστήμες, 15 στα εικαστικά και μουσική και 77 στα αθλητικά, που όλα αυτά πιστοποιούν το δύσκολο αλλά εποικοδομητικό έργο που πραγματοποιήσει στο χώρο του σχολείο.

ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ 

Πανελλήνιο Πρόγραμμα: «Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια-Εκπαιδευτικές Γέφυρες»

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’ Βραβείο – Τρισδιάστατες κατασκευές (ομαδική εργασία)

  • Αλί Αλ Χουσείν Φάτμα Γ’1
  • Γεωργίου Αλέξανδρος Γ’1
  • Παναγιώτου Παναγιώτης Γ’1
  • Πυργούδη Άντρη Γ’1
  • Σταύρου Αναστάσης Γ’1
  • Σταύρου Νεόφυτος Γ’1
  • Σωκράτους Ζωή Γ’1
  • Τρύφωνος Μαρίνος Γ’1
  • Τσακαλίδου Χριστίνα Γ’1
  • Τσαμουρλίδου Νικολέτα Γ’1
  • Τσανίδου Γαβριέλλα Γ’1
  • Φραγκέσκου Κωνσταντίνος Γ’1
  • Φυλακτού Δημήτρης Γ’1
  • Χαραλάμπους Έλενα Γ’1
  • Χαραλάμπους Παναγιώτης Γ’1
  • Χαραλάμπους Σταύρος Γ’1
  • Χαραλάμπους Χαράλαμπος Γ’1
  • Χατζηιωάννου Ελένη Γ’1
  • Χατζηπαναγή Μαρία Γ’1
  • Χριστοδούλου Αγγελική Γ’1
  • Χριστοδούλου Ελένη Γ’1
  • Χριστοδούλου Νεκταρία Γ’1
  • Χριστοδούλου Στέλλα Γ’1
  • Χρίστου Σάββας Γ’1 

Πανελλήνιο Πρόγραμμα: «Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια-Εκπαιδευτικές Γέφυρες»

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’ Βραβείο – Τρισδιάστατες Κατασκευές

  • Κωνσταντίνου Ιωάννης Γ’2
  • Τζιάμαλης Άντης Γ’6
  • Θεμιστοκλέους Χαρά Γ’2 

3ος Πανελλήνιος Μαθητικός και Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Ε.Π.Ο.Κ. 2018-2019, Κατηγορία: Φωτογραφίας

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’ Βραβείο - Ελληνικά Τοπία

  • Κωνσταντίνου Γιάννης Γ’2 

Β’ Βραβείο – Ελληνική Φύση

  • Σοφοκλέους Σταματία Γ’6 

Γ’ Βραβείο – Ελληνική Φύση

  • Σαββίδου Μαρίνα Γ’6 

3ος Πανελλήνιος Μαθητικός και Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Ε.Π.Ο.Κ. 2018-2019, Κατηγορία: Ποίησης 

Β’ Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

  • Φραγκέσκου Κωνσταντίνος Γ’1
  • Χριστοδούλου Στέλλα Γ’1 

Γ’Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

  • Τρύφωνος Βαρνάβας Γ’6
  • Σωκράτους Ζωή Γ’1
  • Τσαμουρλίδου Νικολέτα Γ’1
  • Τσανίδου Γαβριέλλα Γ’1
  • Χριστοδούλου Αγγελική Γ’1
  • Χ’’Παναγή Μαρία Γ’1 

Γ’Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Έλενα Δομετίου)

  • Ευαγόρου Αντρέας Γ’4 

Έπαινοι

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

  • Χαραλάμπους Χαράλαμπος Γ’1
  • Πάρπα Αντωνία Γ’6
  • Τζιάμαλης Άντης Γ’6 

Διάκριση

(εκπαιδευτικός: Έλενα Δομετίου)

  • Αλεξάνδρου Χρίστος Γ’4 

Διάκριση

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

  • Πατσαλίδου Μαρία Γ’6
  • Σωκράτους Ελίζα Γ’6
  • Συμεού Διάνα Γ’6
  • Αλεξίου Γιώργος Γ’6
  • Σταύρου Μαρία Γ’6
  • Σοφοκλέους Σταύρη Γ’6
  • Νταντίδου Αθηνά Γ’6
  • Χριστοδούλου Ελένη Γ’1 

3ος Πανελλήνιος Μαθητικός και Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Ε.Π.Ο.Κ. 2018-2019, Κατηγορία: Παραμύθι

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

 Γ’ Βραβείο

  • Σοφοκλέους Αγγελική Γ’6 

Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός: «Ο ήρωας Τάσος Μάρκος»- Ποίηση

Α’ Παγκύπριο Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Β.Δ. Γιαννούλα Μιχαήλ)

  • Τσιακάρης Χριστόφορος Β’3

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Γιώργος Βασιλειάδης)

  • Καραμπά Αρετή Α’7 

Α’ Παγκύπριος Διαγωνισμός Ιεράς Αρχιεπισκοπής-Κατηγορία Δημιουργία Ενημερωτικών Μέσων

(εκπαιδευτικός: Έλενα Δομετίου)

Γ’ Βραβείο

  • Γιουκκά Ανδρεάννα Γ’4
  • Γεννάρη Χρυστάλλα Γ’4
  • Παναγιώτου Αλεξάνδρα Γ’4 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Έκθεσης Ιδεών: «Οι εθελοντές στηρίζουν τις κοινότητες και την κοινωνία»

(εκπαιδευτικός: Β.Δ. Γιαννούλα Μιχαήλ)

Α’ Βραβείο

  • Τσιακκαρής Χριστόφορος Β’3 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Σκίτσου Εικονογραφημένης  Ιστορίας-Κόμικς

(εκπαιδευτικός: Δήμητρα Χριστοδούλου)

Έπαινος

  • Τσιακκαρής Χριστόφορος Β’3 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Άνθια-Θεοδόση Πιερίδη

(εκπαιδευτικός: Έλενα Δομετίου)

Γ’ Βραβείο

  • Γεωργίου Θέα Γ’4 

Ποιητικός Διαγωνισμός Πολιτιστικού Συλλόγου «Ευαγόρας  Παλληκαρίδης»

Ταμείο Μαντουβά 2019

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’Βραβείο

  • Τσανίδου Γαβριέλλα Γ’1

Γ’Βραβείο

  • Φραγκέσκου Κωνσταντίνος Γ’1 

Διαγωνισμός Ιεράς Μητρόπολης Πάφου: «100 χρόνια από τη γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου – 45 χρόνια από την Τουρκική Εισβολή στην Κύπρο. Δεν ξεχνώ και αγωνίζομαι».

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Ζαχαρίου Ελένη Γ’2
  • Θεμιστοκλέους Χαρά Γ’2
  • Ιερώνυμου Λουκία Γ’2
  • Ιωάννου Κυριακή Γ’2
  • Κωνσταντίνου Ιωάννης Γ’2

 Έπαινοι

  • Χ’’Ιωάννου Έλλη Γ’1
  • Χουσέιν Φάτμα Γ’1
  • Τσακαλίδου Χριστίνα Γ’1
  • Γεωργίου Αλέξανδρος Γ’1
  • Φραγκέσκου Κωνσταντίνος Γ’1
  • Χρίστου Σάββας Γ’1 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Έλενα Δομετίου)

  • Τζιάμαλη Ευανθία Γ’3
  • Διογένους Ελένη Γ’4 

 

ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ 

Παγκόσμιος Διαγωνισμός Ρομποτικής 

Β’ Παγκόσμιο Βραβείο

  • Γεννάρης Χριστόδουλος Α’2 

South Eastern Mediterranean Sea Project, Semep UNESCO 2018-2019

(εκπαιδευτικός: Παπαπαύλου Πέτρος) 

A’ Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Παπακυριακού Ελένη Γ’7
  • Παπανεοφύτου Νεοφύτα Γ’7
  • Παρπούρ Χρίστος Γ’7
  • Πάφιος Λούκας Γ’7

 

Πανευρωπαϊκό Πρόγραμμα «Το κλίμα εκπέμπει SOS, Δράση κατά της κλιματικής αλλαγής», Κατηγορία: Animation Spots

Β’ Πανευρωπαϊκό Βραβείο (ομαδική εργασία)

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

  • Τσιακούρης Χριστόφορος Β’3
  • Χρυσοστόμου Ελένη Β’3
  • Γεωργίου Αντρέας Β’7 

Γ’ Πανευρωπαϊκό Βραβείο (ομαδική εργασία)

(εκπαιδευτικός: Σταύρος Τσιακκούρης)

  • Κωνσταντίνου Σοφία Β’5
  • Παπαγεωργίου Ελένη Β’5
  • Λεμονιάτη Παναγιώτα Β’5
  • Μοσχάτος Νικόλαος Β’5
  • Παναγιώτου Άγγελος Β’5 

Πρόγραμμα « Ιδεοδρόμιο»

(εκπαιδευτικoί: Δημήτρης Αντρέου, Έλενα Δομετίου)

Β’ Παγκύπριο Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Χαραλάμπους Σταύρος Γ’1
  • Φραγκέσκου Κωνσταντίνος Γ’1
  • Σταύρου Νεόφυτος Γ’1
  • Θεμιστοκλέους Χαρά Γ’2

 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Γεωγραφίας

(εκπαιδευτικός: Γιαννακού Μαρία)

Έπαινος

  • Σεργίου Χαράλαμπος Β’8
  • Τσιγάρας Εμμανουήλ Β’3 

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Γεωγραφίας «ΓΑΙΑ 2019»

(εκπαιδευτικός: Γιαννακού Μαρία) 

Αργυρό Μετάλλιο

  • Γιούνες Ράνια Γ’4 

Έπαινος

  • Τσιγαράς Εμμανουήλ Β’3 

Παγκύπρια Ολυμπιάδα Χημείας 

Χρυσό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Ευαγγελία Χαραλάμπους-Ζαβρού)

  • Τρύφωνος Βαρνάβας Γ’6 

Αργυρό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Ευαγγελία Χαραλάμπους-Ζαβρού)

  • Παναγιώτου Αλεξάνδρα Γ’4 

Έπαινοι

(εκπαιδευτικός: Ευαγγελία Χαραλάμπους-Ζαβρού)

  • Τζιάμαλης Άντης Γ’6
  • Κελεκίδης Θεόδωρος Γ’6
  • Νεοφύτου Ιζαμπέλα Γ’7 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Β.Δ.  Σοφοκλέους-Κονναρή Λυδία)

  • Ιερώνυμου Λουκία Γ’2 

Ολυμπιάδα Βιολογίας

(εκπαιδευτικοί: Κώστας Κωνσταντίνου, Παπαπαύλου Πέτρος) 

Αργυρό Μετάλλιο

  • Καραμπά Αρετή Α’1
  • Άσσου Κυριακή Α’7
  • Οικονόμου Κλείτος Β’1
  • Γεωργίου Χρίστος Β’7 

Χάλκινο Μετάλλιο

  • Αμπατζίδου Νικολέττα Α’4
  • Γρηγορίου Στέφανη Α’2
  • Χριστοδούλου Ευγενία-Τζένη Α’7
  • Παφίτης Στέφανος Α’6
  • Τσιακαρής Χριστόφορος Β’3
  • Τρύφωνος Παναγιώτα Β’3
  • Φραγκαλίδου Αθηνά Β’3 

Έπαινοι

  • Μενελάου Αφροδίτη Α’4
  • Παπούδα Μαρία Α’5
  • Λουκά Άντρεα Α’4
  • Κάπονα Παναγιώτα Β’1 

15η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής Α’ Γυμνασίου 

Αργυρό Μετάλλιο

  • Άσσου Κυριακή Α’7 

Χάλκινο Μετάλλιο

  • Χριστοδούλου Ευγενία-Τζένη Α’7 

15η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής Β’ Γυμνασίου 

Χρυσό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Δήμητρα Σάββα)

  • Γεωργίου Χρίστος Β’7
  • Παπαγεωργίου Ελένη Β’5 

 Χρυσό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Νίκος Παυλόπουλος)

  • Διομήδους Νικόλας Β’4 

 Χρυσό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Γαβριέλλα Θεοδοσίου)

  • Μιχαήλ Πέτρος Β’1
  • Οικονόμου Κλείτος Β’1

 

Αργυρό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Γαβριέλλα Θεοδοσίου)

  • Κάπονα Παναγιώτα Β’1

 

Αργυρό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Δήμητρα Σάββα)

  • Κωνσταντίνου Σοφία Β’5

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Γαβριέλλα Θεοδοσίου)

  • Κλεόπα Αναστασία Β’1
  • Κοφτερός Χρίστος Β’1
  • Κωνσταντίνου Ραφαήλ – Χρυσοβαλάντης Β’1

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Δήμητρα Σάββα)

  • Γεωργίου Αντρέας Β’7

 

15η Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής Γ’ Γυμνασίου

(εκπαιδευτικός: Γαβριέλλα Θεοδοσίου)

 

Αργυρό Μετάλλιο

  • Ευσταθίου Πέτρος Γ’4
  • Ευαγόρου Αντρέας Γ’4
  • Γιουκκά Αντρεάνα Γ’4
  • Παναγιώτου Αλεξάνδρα Γ’4

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Γαβριέλλα Θεοδοσίου)

  • Γεννάρη Χρυστάλλα Γ’4
  • Διογένους Ελένη Γ’4

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Νικόλας Παυλόπουλος)

  • Σταύρου Νεόφυτος Γ’1

 

Ολυμπιάδα Μαθηματικών

 

Χρυσό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

  • Άσσου Κυριακή Α’7

 

 Αργυρό Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Μαρία Σάββα)

  • Οικονόμου Κλείτος Β’1

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Χάρης Χαραλάμπους)

  • Διομήδους Νικόλας Β’4

 

Χάλκινο Μετάλλιο

(εκπαιδευτικός: Αίγλη Παπαδοπούλου)

  • Τρύφωνος Παναγιώτα Β’3

 

Διαγωνισμός Μαθηματικών «Kangourou»

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

Αργυρό Μετάλλιο

  • Άσσου Κυριακή Α’7

 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Μαθηματικών

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

 

Α’ Βραβείο

  • Άσσου Κυριακή Α’7

 

 

Επαρχιακός Διαγωνισμός Μαθηματικών

 

Α’ Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Χάρης Χαραλάμπους)

  • Διομήδους Νικόλας Β’4

 

Β’ Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

  • Άσσου Κυριακή Α’7

 

Γ’ Βραβείο

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

  • Χριστοδούλου Ευγενία Α’7

 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Αίγλη Παπαδοπούλου)

  • Γρηγορίου Στέφανη Α’2
  • Τρύφωνος Παναγιώτα Β’3

 

 Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Χάρις Μιχαήλ)

  • Χριστοφόρου Νικολέτα Α’8

 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Μαρία Σάββα)

  • Κωνσταντίνου Ραφαήλ Β’1

 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Χριστίνα Νικολαϊδου)

  • Ευαγόρου Άντρεα Γ’4

 

Έπαινος

(εκπαιδευτικός: Πολύμνια Ιωάννου)

  • Ιερώνυμου Λουκία Γ’2
  • Σταύρου Νεόφυτος Γ’1

 

Παγκύπριος Διαγωνισμός Πληροφορικής «Bebras»

(εκπαιδευτικός: Β.Δ. Ήβη Γρηγορίου-Ιακωβίδου)

 

8η Παγκύπρια Θέση

  • Κελεκίδης Θεόδωρος Γ’6 

 

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ (ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ-ΜΟΥΣΙΚΗ) 

8ος Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός Εικαστικών Τεχνών

 

Κατηγορία: Χαρακτικής

(εκπαιδευτικός: Δέσποινα Φυσέντζου)

Α’ Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Γουίλιαμ Έλενα Β’5
  • Κωνσταντίνου Σοφία Β’5
  • Αριστοτέλους Χλόη Γ’3
  • Παναγιώτου Ναταλία Γ’7
  • Μπάτσιου Γαβριέλλα Γ’5

 

Κατηγορία: Artist Book

(εκπαιδευτικός: Γιάγκος Γιάγκου)

Α’ Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Χ’’Ιωάννου Έλλη Γ’1
  • Τσακαλίδου Χριστίνα Γ’1
  • Χουσέιν Φάτμα Γ’1

 

Κατηγορία: Ενδυμασία ή έντεχνο χρηστικό αντικείμενο

(εκπαιδευτικός: Δέσποινα Φυσέντζου)

 Β’ Βραβείο

  • Μιχαήλ Χριστίνα Γ’5

 

Διαγωνισμός Allıance Francaıse de Paphos, Κατηγορία: Τραγούδι

(εκπαιδευτικοί: Β.Δ. Γιαννούλα Νικολαϊδου, Ιωάννα Αποστόλου)

Α’Βραβείο (ομαδική εργασία)

  • Κάπονα Παναγιώτα Β’1
  • Κωνσταντίνου Αντρέας Β’1
  • Γεωργίου Χρίστος Β’7
  • Αποστόλου Λίλη Γ’3
  • Άμπας Ζακία Β’1
  • Κωνσταντίνου Ισμήνη Β’1

 

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Κοριτσιών

(εκπαιδευτικός: Νικόλαος Όψιμος) 

Γ’ Θέση 

  • Προδρόμου Νικολέττα Α’6
  • Προδρόμου Ευρυδίκη Α’6
  • Παναγιωτίδη Γεωργία Α’6
  • Μπαρσούμ Μονίρα Β’3
  • Λεμονιάτη Παναγιώτα Β’5
  • Χριστοδούλου Αγγελική Γ’1
  • Χατζηπαναγή Μαρία Γ’1
  • Παπανεοφύτου Στέλλα Γ’7
  • Λευτέρη Σοράγια-Κυριακή Γ’7
  • Αργυρίδου Ευγενία Γ’3
  • Παπανεοφύτου Νεοφύτα Γ’7 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Αγοριών

(εκπαιδευτικός: Χριστάκης Τοουλιάς)

Δ΄ Θέση

  • Μαριάν Αρτιόμ Α’4
  • Παπαβασιλείου Βλαδίμηρος Α’5
  • Στόιτσεβ Νικολάϊ Α’6
  • Πενταράς Γιώργος Α’6
  • Σατούν Ιμπραχίμ Α’7
  • Σοφοκλέους Πολυξένης Α’7
  • Αντωνίου Παναγιώτης Α’8
  • Ιλίεβ Μιχαήλ Β’4
  • Ηλία Αντρέας Β’4
  • Παύλου Αλέξανδρος Β’6
  • Σάββας Θεόδωρος Β’6
  • Καραμπάς Μιχαήλ Γ’2

 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Αγοριών

(εκπαιδευτικός: Αντώνης Αντωνίου)

 Β’ Θέση

  • Σαββίδης Σταμάτης Α’3
  • Χριστοδούλου Αθανάσης Β’3
  • Σαφαρίδης Μιχάλης Β’8
  • Σεργίου Χαράλαμπος Β’8
  • Σταύρου Νεόφυτος Β’8
  • Στυλιανιδης Μάριος Β’8
  • Χαραλάμπους Παναγιώτης Γ’1
  • Χαραλάμπους Χαράλαμπος Γ’1
  • Φυλακτού Δημήτρης Γ’1
  • Σωκράτους Νεκτάριος Γ’6
  • Σουλάκι Βαλεντίνος Γ’6
  • Σάββα Χρυσόστομος Γ’6
  • Αλεξίου Γιώργος Κωνσταντίνος Γ’6
  • Τελώνης Νικόλας Γ’6

 

Περιφερειακοί Μαθητικοί Αγώνες Στίβου Γυμνασίου Κοριτσιών

(εκπαιδευτικοί: Αντώνης Αντωνίου, Λουκάς Κωνσταντίνου, Ελένη Θεοδοσίου, Χριστάκης Τοουλιάς, Νικόλαος Όψιμος, Γεώργιος Γεωργίου)

 

Β’ Θέση – Ομαδική Βαθμολογία

  • 1 Γεωργίου Θέα Γ’4                    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
  • 2 Αθανασίου Αλεξάνδρα Β’2     ΔΡΟΜΟΣ 80 ΜΕΤΡΩΝ
  • 2 Γιούνες Ράνια  Γ’4                    ΔΡΟΜΟΣ 150 ΜΕΤΡΩΝ
  • 3 Λεόνοβα Βερονικά      Α’2       ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ
  • 3 Κωνσταντίνου Σοφία   Α’4       ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ
  • 3 Αλεξίου Ναταλία         Β’4       ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
  • 3 Αργυρίδου Ευγενία     Γ’3       ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
  • 3 Θωμά Κωνσταντίνα    Α’1       ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 3 Αθανασίου Αλεξάνδρα Β’2    ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 3 Ιερωνύμου Λουκία Γ’2           ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 3 Ελευθερίου Χαραλαμπία Α’1 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 4 Σόλωνος Ευαγγελία Β’8          ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
  • 4 Ιωάννου Αγγέλα Α’1                ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ
  • 4 Θωμά Κωνσταντίνα Α’1          ΔΡΟΜΟΣ 80 ΜΕΤΡΩΝ
  • 4 Παπανεοφύτου Νεοφύτα Γ’7 ΔΡΟΜΟΣ 1000 ΜΕΤΡΩΝ
  • 4 Ιερωνύμου Λουκία Γ’2            ΔΡΟΜΟΣ 150 ΜΕΤΡΩΝ
  • 5 Τιτίκοβα Σοφία Β’8                  ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
  • 5 Χατζηιωάννου Ελένη  Γ’1       ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
  • 6 Στεφάνου Μελιάνα Β’5           ΔΡΟΜΟΣ 600 ΜΕΤΡΩΝ
  • 6 Ιωαννίδου Νεφέλη Β’4            ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

 

Περιφερειακοί Μαθητικοί Αγώνες Στίβου Γυμνασίου Αγοριών

(εκπαιδευτικοί: Αντώνης Αντωνίου, Λουκάς Κωνσταντίνου, Ελένη Θεοδοσίου, Χριστάκης Τοουλιάς, Νικόλαος Όψιμος, Γεώργιος Γεωργίου)

 

Β’ Θέση – Ομαδική Βαθμολογία

  • 2 Παναγιώτου Παναγιώτης Γ’7             ΔΡΟΜΟΣ 1000 ΜΕΤΡΩΝ
  • 2 Παρτάλη Δημήτριος Γ’6                       ΔΡΟΜΟΣ 80 ΜΕΤΡΩΝ
  • 2 Αλεξίου Γιώργος Κωνσταντίνος Γ’6     ΔΡΟΜΟΣ 150 ΜΕΤΡΩΝ
  • 2 Εφραίμ Σταύρος Γ’4                       ΔΡΟΜΟΣ 100 ΜΕΤΡΩΝ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ
  • 2 Γεωργίου Νικόλας Γ’3                           ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ
  • 2 Χαραλάμπους Χαράλαμπος Γ’1          ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
  • 2 Σάββα Εφραίμ            Α’3                                ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ
  • 2 Κορκού Ζαχαρίας Γ’5                            ΔΡΟΜΟΣ 300 ΜΕΤΡΩΝ
  • 2 Μακρής Κυριάκος Γ’5                           ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
  • 2 Φυλακτού Δημήτρης  Γ’1                     ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 2 Παρτάλη Δημήτριος  Γ’6                    ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 2 Σωκράτους Νεκτάριος Γ’6                   ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 2 Αλεξίου Γιώργος Κωνσταντίνος Γ’6     ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ
  • 3 Αχιλλέως Παύλος Γ’7                           ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ
  • 3 Τελώνης Νικόλας Γ’6                            ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
  • 3 Στόιτσεβ Νικολάϊ Α’6                             ΔΡΟΜΟΣ 600 ΜΕΤΡΩΝ
  • 4 Φυλακτού Δημήτρης Γ’1                     ΔΡΟΜΟΣ 80 ΜΕΤΡΩΝ
  • 6 Σωκράτους Νεκτάριος Γ’6                    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

 

Παγκύπριοι Μαθητικοί Αγώνες Στίβου - Σφυροβολία

(εκπαιδευτικός: Ελένη Θεοδοσίου) 

6 Θέση

  • Γεωργίου Θέα Γ’4

 

 

 

 

Πιο διαβασμένα

  • Week

  • Month

  • All